Apartmány v Čisté

Černý Důl, Krkonoše

Okolí - Kam na výlet?

Krkonoše nabízejí mnoho přírodních krás, které je možné navštívit v jakémkoli ročním období. Najdete zde náročnější výšlapy i mírné stezky pro rodiny s dětmi i kočářky. V blízkosti apartmánů naleznete také restaurace a obchody.

Výlety

Hora Sněžka

Jedná se o nejvyšší horu Krkonoš a České republiky. Najdete ji v 1 603 metrů nad mořem. Na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras, ale také nová kabinová lanová dráha, která startuje v Peci pod Sněžkou. Skalnatý holý vrchol hory nabízí návštěvníkům nádherné panoramatické výhledy do krajiny české i polské strany a na celé Krkonoše.

Pramen Labe

Kdo se vydá do Krkonoš za túrami a obdivováním krás přírody, neměl by vynechat výlet k prameni největší české řeky Labe. Pramen Labe je jedním z nejvyhledávanějších turistických míst Krkonoš. Poté, co dojdete k prameni, to první, co spatříte, je skruž v podobě kamenné studny s přítokem a odtokem vody, obklopená upraveným vydlážděným okolím.

Pančavský vodopád

Pančavský vodopád patří k těm nejznámějším vodopádům v Krkonoších. Náš nejvyšší vodopád padá z Pančavské Louky do Labského dolu. Je zde krásný výhled do Labského údolí a spolu s Labským vodopádem vyhledávanou atrakcí. Pančavský vodopád má výšku 148 metrů a padá z 1 298 do 1 150 metrů nad mořem. V závislosti na sezóně má i 162 metrů.

Obří důl

Jedná se o jedno z nejkrásnějších údolí v Krkonoších, najdete ho na úpatí hory Sněžky, odkud je do dolu nádherný výhled. V malebném a zároveň mohutném horském údolí Obří důl najdete tzv. Krakonošovu zahrádku s mnohými vzácnými rostlinami.

Mumlavské vodopády

Mumlavské vodopády patří k nejmohutnějším a nejkrásnějším vodopádům v České republice. Vodopády zaujímají celé řečiště a vytváří ve skále ze žuly obří kotle, tzv. Čertova oka.

Labská bouda

Labská bouda je oblíbenou zastávkou turistů mířících k prameni Labe. Labská bouda stojí v místech, kde údajně již v roce 1830 stávala jednoduchá budka z kamení a kůry a pilná žena tu prodávala kozí sýr, mléko a kořalku.

Mužské a dívčí kameny

Na hřebenové cestě při česko-polské hranici leží dvě skalní vyhlídky - Dívčí a Mužské kameny. Obě poskytují krásný výhled do krajiny Čech i Polska a jsou častou zastávkou turistických tras.

Pro děti

V případě nepříznivého počasí

Další doporučení najdete na kamsdetmi.com v Krkonoších

Restaurace

Obchody